To składnik marihuany, który powoduje haj.

W rzeczywistości przeważająca większość chorób płuc związanych z wapowaniem, w tym te opisywane w czasopismach medycznych, wiąże się z tetrahydrokanabinolem, znanym jako THC. To składnik marihuany, który powoduje haj. Uważa się, że głównym winowajcą są wkłady zawierające octan witaminy E, sprzedawane głównie na czarnym rynku.

Może wystąpić zamieszanie pomiędzy niebezpieczeństwami związanymi z wapowaniem nikotyny i THC, ponieważ choroby płuc zbiegły się z dużym wzrostem wapowania wśród uczniów szkół średnich, co skłoniło prezydenta Donalda Trumpa i sekretarza zdrowia i usług społecznych Alexa Azara do ogłoszenia we wrześniu planów wprowadzenia zakazu wszelkiej nikotyny smakowej waporyzatory. Tak się jednak nie stało, a stanowe zakazy miały charakter fragmentaryczny. Zamiast tego Kongres podniósł wiek, w którym można kupować zarówno waporyzatory tytoniowe, jak i nikotynowe, do 21 lat.

Waporyzuję wyłącznie markowe produkty nikotynowe, zakupione w rzeczywistych sklepach, więc wszystko jest w porządku

To zależy od tego, dlaczego wapujesz, co Cię martwi i kogo pytasz. Jeśli zacząłeś wapować, aby rzucić palenie, jesteś pod nadzorem lekarza, próbowałeś innych możliwości rzucenia palenia, ale nie udało Ci się tego zrobić, masz więcej niż 21 lat i kupiłeś od renomowanego sprzedawcy, prawdopodobnie jesteś w grupie niskiego ryzyka zachorowania na ostrą chorobę płuc, na podstawie za radą urzędników państwowych. Mimo to powinieneś spróbować rzucić palenie tak szybko, jak to możliwe. Wiele pozostaje nieznanych na temat długoterminowych skutków wapowania, istnieje jednak wiele obaw dotyczących substancji rakotwórczych zawartych w chemikaliach.

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom zgłosiły, że 482 hospitalizowanych pacjentów, którzy używali waporyzatorów THC, stosowało 152 różne produkty i przekazało informacje o spożywanych produktach. Wśród czterech najpopularniejszych marek znalazły się dwie, które są sprzedawane legalnie, ale były powszechnie podrabiane.

Więcej: Czy marihuana jest powiązana z psychozą i schizofrenią? To kontrowersyjne, ale lekarze i federalni twierdzą, że tak

Teraz, gdy rząd stwierdził, że winowajcą jest octan witaminy E, waperzy THC mogą się zrelaksować

Urzędnicy rządowi twierdzą, że octan witaminy E, który jest czasami używany jako środek zagęszczający lub do rozcieńczania oleju THC w wkładach do waporyzatorów, aby zwiększyć jego działanie, to jedyny dodatek, który według nich ma związek z chorobami płuc i śmiercią. Jednak CDC w dalszym ciągu bada inne możliwe składniki waporyzatorów zawierających THC lub nikotynę, które mogą powodować choroby. Jak powiedziała rzeczniczka CDC Nicole Elliott na początku tego miesiąca, „pozostaje niewielka, ale stała liczba pacjentów (wdychających e-papierosy z chorobami płuc), którzy zgłaszają używanie wyłącznie produktów zawierających nikotynę – czyli produktów, które zwykle nie zawierają octanu witaminy E. Te budzące obawy chemikalia mogą być obecne w e-papierosach lub produktach do waporyzacji, w tym THC, CBD i produktach zawierających nikotynę.

Bądź o krok dalej w życiowej grze z Hondrostrong – odkryj naszą oficjalną stronę internetową i poczuj różnicę.

Same urządzenia mogą nawet przyczyniać się do chorób płuc związanych z wapowaniem, emitując toksyczne chemikalia, szczególnie jeśli są połączone lutem ołowiowym lub kadmowym, twierdzą eksperci USA TODAY.

Równie dobrze mogę po prostu palić

Więc. Nie. PRAWDA. Około dwie trzecie osób palących umrze z tego powodu , a rocznie umiera około 400 000 osób. Choroby związane z paleniem obejmują raka, rozedmę płuc, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc i inne wyniszczające choroby przewlekłe. Vince Willmore, rzecznik Kampanii na rzecz Dzieci Wolnych od Tytoniu, wskazuje na wniosek Krajowej Akademii Nauk, Inżynierii i Medycyny, że „nie można obecnie jednoznacznie określić bezwzględnego ryzyka związanego z produktami [e-papierosami]”. Ale raport mówi również, że jeśli całkowicie przestawisz się z palenia na wapowanie – i nie będziesz robić obu – istnieją „niezbite dowody”, że zmniejszysz „narażenie na liczne substancje toksyczne i rakotwórcze obecne w palnych papierosach tytoniowych”.

Jeśli Ty lub członkowie Twojej rodziny zmagacie się z problemami wymienionymi w tej historii i chcielibyście nawiązać kontakt z innymi w Internecie, dołącz do grupy wsparcia na Facebooku „I Survived It” w serwisie USA TODAY.

WASZYNGTON – Pięć stanów ogłosiło wycofywanie nakazów maseczek w związku z głównymi wycofaniami środków bezpieczeństwa związanych z Covid-19 w ciągu ostatniego miesiąca, pozostawiając wiele osób z niepewnością, czy inne stany dołączą do tej fali i zmienią sposób, w jaki kraj radzi sobie z Covid-19 w kluczowym momencie w walce z chorobą.

Jednak podobnie jak w przypadku pandemii, droga przed nami jest niejasna. Miasta, firmy i rodziny często podejmują własne decyzje dotyczące noszenia masek czy pójścia do restauracji, mimo że gubernatorzy Alabamy, Mississippi, Teksasu, Montany i Iowa oświadczyli, że mandaty stanowe nie będą już potrzebne, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się Covid-19 .

Największe amerykańskie sieci handlowe w całym kraju, takie jak Kroger, Best Buy Co., Kohl’s i Ulta, trzymają się swoich zasad, nakazując wprowadzenie obowiązku noszenia masek w sklepach. Niektórzy burmistrzowie mówią mieszkańcom, aby ignorowali słowa gubernatorów stanów.

Mieszane komunikaty stały się kolejną niefortunną rzeczywistością dotyczącą wpływu Covid-19. W kilku stanach, które nigdy nie wprowadziły nakazu noszenia maseczek, nadal istniały społeczności i firmy, które ich wymagały, co stwarzało oszałamiające środowisko dla mieszkańców poruszających się według różnych zasad. Zamieszanie doprowadziło nawet do gwałtownych starć na przestrzeni miesięcy.

Więcej:Joe Biden nazywa zniesienie przez stany obowiązku noszenia maseczek „wielkim błędem”; Dakota Północna ma najgorszy wskaźnik wirusów w kraju: najnowsze aktualizacje dotyczące COVID-19

Więcej: Mapa koronawirusa w USA: śledzenie epidemii

Rozliczanie przedsiębiorstw przed ponownym otwarciem

Gubernatorzy Teksasu i Mississippi ogłosili we wtorek, że wstrzymują nakazy maskowania i ponownie otwierają swoje stany, umożliwiając przedsiębiorstwom działanie z pełną wydajnością. W czwartek ich śladem poszła gubernator Alabamy Kay Ivey, która ogłosiła, że ​​przedłuży stanowy mandat dotyczący noszenia masek do 9 kwietnia, ale pozwoli, aby wygasł po tej dacie i zamiast tego uczyni noszenie masek opcjonalnym.

Ivey powiedział, że decyzja o przedłużeniu zarządzenia do przyszłego miesiąca umożliwi przedsiębiorstwom podjęcie odpowiednich decyzji i przygotowań po wygaśnięciu mandatu.

Gubernator Teksasu Greg Abbott powiedział we wtorek, że zamierza „w 100% otworzyć Teksas” i wyda zarządzenie, które zacznie obowiązywać 10 marca, unieważniając większość jego wcześniejszych zarządzeń, w tym ograniczenia dotyczące przebywania w firmach i ogólnostanowy nakaz noszenia masek z 2 lipca.

Jak ogłosił Reeves, w Mississippi zgłoszono około 300 nowych przypadków Covid-19 i 44 zgony z powodu tej choroby. W stanie najwyższe liczby odnotowano w styczniu, gdzie w ciągu jednego miesiąca zgłoszono 1240 zgonów. 7 stycznia stan zgłosił jednodniowy rekord 3255 nowych przypadków koronaawirusa.

Podobnie jest w Teksasie, gdzie również najwięcej zachorowań odnotowano zimą.

We wtorek zgłoszono 275 nowych zgonów z powodu wirusa, a ponad 7200 osób uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa. To znacznie mniej niż 22 000 osób dziennie, u których w styczniu wynik testu był pozytywny.

Skutki uboczne w kraju

Eksperci ds. zdrowia publicznego powszechnie potępili posunięcia Teksasu, Mississippi i innych stanów, ostrzegając przed wpływem, jaki taka polityka może mieć na resztę kraju.

Eric Rubin, specjalista chorób zakaźnych w Harvard TH Chan School of Public Health, powiedział: „To, co robią w Teksasie, ma znaczenie dla wszystkich w kraju”. Zauważył, że stan ten jest drugim pod względem liczby ludności w kraju i drugim pod względem liczby zakażeń koronawirusem od początku pandemii.

Rubin powiedział, że rozumie onieśmielające zadanie stojące przed państwami rozważającymi możliwość ponownego otwarcia swoich gospodarek, choć zauważył, że częściowe ponowne otwarcie w różnych częściach kraju na przestrzeni miesięcy w dużej mierze przyniosło efekt przeciwny do zamierzonego, jeśli chodzi o pozbycie się kraju z wirusa.

Więcej:Prezydent Biden o zniesieniu przez stany nakazów noszenia maseczek: „Ostatnią rzeczą, której potrzebujemy, jest myślenie neandertalskie”

Argumentował jednak, że ponowne otwarcie przedsiębiorstw, szkół i innych podmiotów nie ma nic wspólnego z noszeniem maski.

„Częścią, która nie ma żadnego sensu, jest część maskująca” – powiedział Rubin. „Nie ma ekonomicznego powodu, aby nigdy nie nosić masek”.

Joseph Fauver, pracownik naukowy w dziedzinie epidemiologii w Yale School of Public Health, który bada warianty wirusa, powiedział, że złagodzenie takich ograniczeń mogłoby „zachęcać do bardziej ryzykownych zachowań w czasie, gdy ryzyko przeniesienia jest nadal bardzo, bardzo, bardzo wysokie” .”

Fauver zauważył, że jest to kluczowy moment dla kraju: liczba szczepień rośnie, a w całym kraju nadal rozprzestrzeniają się różne warianty wirusa. Powiedział, że obejmuje to Teksas, gdzie CDC prześledziło rozprzestrzenianie się dwóch zmutowanych wariantów wirusa, z których jeden, według Fauvera, „krąży na naprawdę wysokim poziomie”.

„Wycofanie się teraz jest przedwczesne” – powiedział. „To niebezpieczne i spowoduje więcej zgonów”.

Przesłanie to powtórzyła w środę w Białym Domu dyrektor CDC, dr Rochelle Walensky. „Myślę, że następny miesiąc lub dwa będą naprawdę kluczowe dla przebiegu tej pandemii” – powiedziała. „W miarę zwiększania skali szczepień naprawdę musimy zmniejszyć ilość krążącego wirusa”.

Rubin zgodził się, dodając, że połączenie szczepionek i coraz większej liczby ich wariantów to przerażająca kombinacja, zwłaszcza jeśli państwa łagodzą ograniczenia dotyczące środków ostrożności, takich jak maski. Dodał, że w miarę zaszczepiania większej liczby osób wirus prawdopodobnie będzie nadal mutował, co umożliwi dalsze rozprzestrzenianie się.

„Wirus cały czas ulega pewnym zmianom” – powiedział. „A kiedy zaczyna spotykać ludzi, którzy mają odporność, można się martwić, że zgromadzi mutacje, które pozwolą mu ominąć odporność”.

Więcej: To, co wiemy o maseczkach ochronnych, uległo zmianie. Oto, co mówią eksperci i które stany nakazują noszenie masek

Więcej: Biden chce nakazu noszenia maseczek w całym kraju, ale nie może ich egzekwować. Oto, co mógłby zrobić zamiast tego.

Pomysł złagodzenia środków ostrożności „po prostu wydaje się, że pojawił się w niewłaściwym czasie” – stwierdził i naraża resztę kraju na ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się, chociaż zauważył, że wiele osób czuje się gotowych do złagodzenia ograniczeń po spadku liczby przypadków i kontynuowaniu szczepień.

Rubin przyznał, że niektórzy mogą poprzeć pomysł powrotu do normalności po spadku liczby przypadków i kontynuowaniu szczepień, ale lepszy sposób na to, jego zdaniem, jest: „Hej, już niedługo to osiągniemy. Jesteśmy już tak blisko Nie schrzańmy tego teraz.”

Ale mimo że prezydent Joe Biden obiecał, że do maja w USA szczepione będą wszystkie osoby dorosłe, droga do powrotu do normalności nie jest pewna. Rubin zauważyła, że ​​niektóre środki zdrowia publicznego, które zmieniły codzienne życie Amerykanów, takie jak dystans społeczny i maski, prawdopodobnie będą kontynuowane nawet po zaszczepieniu większej liczby Amerykanów.

Eksperci twierdzą, że złagodzenie ograniczeń będzie uzależnione od kilku czynników: szczepień na danym obszarze, wskaźnika przenoszenia i rozprzestrzeniania się wariantów wirusa.

Czy miasta i firmy nadal mogą egzekwować noszenie masek?

Niedługo po tym, jak gubernatorzy Teksasu i Mississippi ogłosili uchylanie swoich nakazów dotyczących masek, przywódcy lokalnych społeczności i firmy oświadczyły, że będą nadal egzekwować własne zasady dotyczące masek.

W Mississippi wiele miast zobowiązało się do dalszego wymagania masek pomimo ogłoszenia gubernatora. Władze miasta Biden poinformowały we wtorek, że w maju będzie wystarczająca ilość szczepionki przeciwko Covid-19 dla każdej osoby dorosłej w USA, prawie dwa miesiące wcześniej, niż przewidywała jego administracja trzy tygodnie temu , dzięki umowie zawartej pomiędzy gigantami farmaceutycznymi Merck i Johnson & Johnson.

Contents