Neid ei leidu sotsiaalvõrgustikes, " ütles ta.

Jälgi teda Twitteris @kristenshamus.

Tellige vaba ajakirjandus.

USA-s on neljapäevase seisuga teatatud või kinnitatud üheksast ahvirõugete juhtumist seitsmes osariigis ning rahvatervise süsteem on hoogustunud, et kõrge riskiga inimesi testida, ravida ja võimalusel ka vaktsineerida, teatasid tervishoiuametnikud.

"Sellise ulatusega ja ulatusega ahvipuhangut kogu maailmas pole varem nähtud," ütles Valge Maja pandeemiaks valmisoleku bürood juhtiv dr Raj Panjabi neljapäeval toimunud pressibriifingul.

Valge Maja koos haiguste tõrje ja ennetamise keskustega töötab selle nimel, et testid, vaktsiinid ja ravi oleks kergesti kättesaadavad kõigile, kes neid vajavad, ütles ta.

Juhtumeid on leitud Californias, Floridas, Massachusettsis, New Yorgis, Utahis, Virginias ja Washingtonis.

Teadlased on alates 5. maist registreerinud enam kui 350 kinnitatud või kahtlustatavat ahvirõugete juhtumit peamiselt Euroopas, aga ka Ameerika Ühendriikides, Kanadas ja Austraalias. Nad püüavad kindlaks teha, kas juhtumid võivad olla seotud ja kuidas.

Aastakümneid on ahvirõugeid nähtud Kesk- ja Lääne-Aafrika osades ning arvatakse, et see hüppas aeg-ajalt loomadelt, tõenäoliselt närilistelt inimeste juurde. Tavaliselt saabub USA-sse ja Euroopasse viirusega nakatunud reisijaid aastas mitu, kuid nii suurt inimeselt inimesele leviku ahelat pole varem nähtud.

Puhangu vastu võitlemiseks mobiliseerib USA valitsus teste, ravimeetodeid ja vaktsiine ning president Joe Biden saab regulaarselt värskendusi. Nädalas on võimalik teha kuni 7000 analüüsi ning nakatunutele saab anda kaks viirusevastast ravimit.

Viirusevastaseid ravimeid on harva vaja, ütles dr Jennifer McQuiston, CDC raskete patogeenide ja patoloogiate osakonna asedirektor.

Alustage oma teekonda hüpertensioonivaba elu poole – külastage juba täna Welltone’i veebisaiti ( https://welltone-website.com/ ).

Üldiselt on valitsusel mitu programmi, mis aitavad haiguspuhangut jälgida ja selle vastu võidelda, ütles CDC direktor dr Rochelle Walensky.

"Ahvirõuged ei ole uus ega tundmatu haigus. CDC on ahviks valmistunud aastakümneid," ütles ta. "Meil on praegu reageerimiseks vajalikud ressursid ja me teame, kuidas sellele haiguspuhangule reageerida."

Enamik juhtumeid on olnud geide ja biseksuaalsete meeste seas, kuid kokkupuute oht ei piirdu ühegi konkreetse rühmaga. Walensky ütles, et avalikkus peab haiguspuhangule lähenema ilma häbimärgistamise ja diskrimineerimiseta.

"Kuigi mõnel rühmal võib praegu olla suurem võimalus kokku puutuda, ei hooli nakkushaigused riigi- ega rahvusvahelistest piiridest. Neid ei leidu sotsiaalsetes võrgustikes," ütles ta.

Ta märkis, et AIDSi epideemia põhjustatud laastamise tõttu on geikogukonnal olemas tugevad tervise- ja teabevõrgustikud.

"See on kogukond, millel on jõudu ja mis on näidanud suutlikkust lahendada oma terviseprobleeme, keskendudes kaastundele ja teadusele," ütles Walensky.

Panjabi kutsus kõiki, kellel on sümptomid, oma tervishoiuteenuse osutajaga ühendust võtma. Ta loodab, et leitakse rohkem juhtumeid – ja ütles, et sellised avastused on hea uudis.

"See on märk sellest, et ameeriklased on valvsad ning tervishoiuteenuse osutajad ja tervishoiutöötajad teevad oma tööd," ütles ta.

Ahvirõugete varajased sümptomid võivad hõlmata palavikku, lihasvalusid, külmavärinaid ja väsimust. Raskematel juhtudel võib tekkida lööve, sageli näol ja suguelunditel.

Kogu kehas võivad tekkida valulikud ja sügelevad kahjustused, mis lõpuks muutuvad koorikuteks ja kukuvad maha. Nakatunud isikud hakkavad kogema sümptomeid seitse kuni 14 päeva pärast kokkupuudet ja võivad jääda nakkavaks mitu nädalat.

Mõned, kuid mitte kõik nakatunud olid reisinud rahvusvaheliselt. CDC koos kohalike tervishoiuametnikega tegeleb lepingute jälgimisega, et teha kindlaks, kuidas viirus edasi kandub.

Ahvirõuged pärineb nakatumisest ahvirõugete viirusega, mis on rõugetega samasse perekonda kuuluv viirushaigus. See on tuvastatud 16 riigis üle maailma, sealhulgas Ameerika Ühendriikides.

CDC andis reedel välja 2. taseme reisi terviseteate. Teisipäeval hoiatas agentuur reisijaid, et ahvirõugete levimisel rakendaksid rangemaid ettevaatusabinõusid.

Puhang Euroopas ja Ameerika Ühendriikides võib olla seotud haiguspuhanguga Nigeerias, mis on kestnud alates 2017. aastast. Meditsiiniuudiste saidil STAT neljapäeval avaldatud artiklis märgiti, et riigis toimus "ebatavaline ja pikaajaline" puhang, mis sai alguse 2017. aastal. 2017. aastal ja hõlmas 241 kinnitatud juhtumit, kuid see on rahvusvaheliselt vähe tähelepanu pälvinud.

Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel on ka Kongo Demokraatlikus Vabariigis haiguspuhang, mis on sel aastal nakatanud 1238 inimest ja tappis 57 inimest. Arvatakse, et sealne kõrge suremus on peamiselt tingitud tervishoiuteenustele juurdepääsu puudumisest.

Nigeeria puhangu leviku viis ei olnud kindlaks tehtud. Samuti pole teada, kas praegune haiguspuhang on sellega seotud, kuid USA tervishoiuametnikud uurivad seda võimalust.

"Aeg näitab," McQuiston. "Töötame nii palju kui võimalik, et saada järjestusandmeid ja aidata pakkuda Nigeeriale tuge, mida nad võivad vajada ja otsida, et mõista, mis riigis ringlusega toimub."

Halsey avalikustab, et sai hulga uusi tervisediagnoose pärast seda, kui oli fännidele varem haiglas veetnud aega teavitanud.

"Minu tervis on pärast rasedaks jäämist ja sünnitust palju muutunud," ütles laulja, kelle asesõnad on tema ja nemad, teisipäeval postitatud Instagram Story videote sarjas. Videos kandsid nad südamemonitori. ja ütlesid, et nad ei taha, et fännid muretseksid.

"Ma hakkasin haigeks jääma. Ma olen peaaegu kogu oma täiskasvanueast haige olnud, kuid (pärast sünnitust) hakkas väga halb," jätkas Halsey, märkides, et ta on "allergiline sõna otseses mõttes kõige suhtes" ja viidi anafülaksia tõttu haiglasse.

Laulja nägi "100 000 arsti" enne, kui tal diagnoositi Ehlers-Danlosi sündroom, Sjogreni sündroom, nuumrakkude aktiveerimise sündroom (MCAS) ja posturaalne ortostaatilise tahhükardia sündroom (POTS).

Mayo kliiniku Ehlers-Danlos sündroom on "pärilike häirete rühm, mis mõjutab teie sidekudesid – peamiselt nahka, liigeseid ja veresoonte seinu". Sjogreni sündroom on immuunsüsteemi häire, millega sageli kaasnevad teised, tavaliselt tuvastatakse silmade kuivuse ja suukuivuse kaudu.

"Ja ma otsin endiselt vastuseid mõnede nende asjade algpõhjustele," ütles Halsey.

MCAS on seisund, mis "pandab nuumrakud teie kehasse ebasobivas koguses kemikaale" ning võib WebMD andmetel põhjustada allergiat ja paljusid muid sümptomeid. POTS on autonoomse närvisüsteemi häire, mis "reguleerib funktsioone, mida me teadlikult ei kontrolli, nagu pulss, vererõhk, higistamine ja kehatemperatuur", vahendab Johns Hopkins Medicine .

Ta lisas: "See võib olla veel üks autoimmuunhaigus ja ma olen teadnud, et mul on suurema osa oma elust olnud autoimmuunprobleemid, eriti endometrioos."

Veel: Halsey tähistab "rasedaid ja sünnitusjärgseid kehasid" uue palja rinnaga albumikaanega

Halsey tähistas hiljem Instagrami Story postituses kolmapäeva lõpuks diagnoosi saamist, kirjutades, et tema tunnete nimede teadmine oli pikk aeg.

"Tahan lihtsalt selgitada, et sõprade sõprade huvides, kellel võib olla mõni neist diagnoosidest, mida hiljuti jagasin, ei jäänud ma "lihtsalt haigeks", vaid olen olnud haige. Pikka aega," seisis postituses. . "Minu haigustel on praegu lihtsalt nimed. Käisin 8 aastat arstide juures. Üritasin aru saada, mis mul viga on. Mind kutsuti muu hulgas hulluks ja ärevaks ja laisaks. Muutsin kogu oma elustiili."

Varem kirjeldas artist nende neljandat stuudioalbumit "If I Can’t Have Love, I Want Power" kui "kontseptalbumit raseduse ja sünnituse rõõmudest ja õudustest".

Nüüd, valmistudes albumi turneele, on Halsey proovide tegemise ajal raviplaanis ja ütleb, et see kontseptsioon on arenenud pärast rasedust ja sünnitusjärgset muude terviseprobleemidega tegelemist: "Mul on palju ängi, palju energiat ja palju. segaduse tõttu tahan lavalt välja saada."

Nad jätkasid: "Olen väga põnevil ja väga kindel, et suudan seda teha tervislikul viisil, kus saan teie kõigi jaoks endast parima anda. … Ma lihtsalt ei saa tuuritada nii, nagu varem Kuni ma olin noorem, kui ma lihtsalt ei andnud oma keha kohta (sõna)sõna ja töötasin meeletuid tunde ja päevi järjest. Olen õppinud palju oma töö tegemisest tingimustes, mida kogen."

Kaastöö: Cydney Henderson

Taraji P. Henson on oma võitluses vaimse tervisega reaalne.

Oma uue mittetulundusühingu käivitamisel, mille eesmärk on võidelda Aafrika-Ameerika kogukonna vaimse tervise häbimärgistamise vastu, paljastas Henson laupäeval, et ka tema on otsinud ravi.

"Kuulsuste kohta on eksiarvamus, et meil on kõik koos ja me oleme täiuslikud, aga me ei ole seda. Meie lapsed ei ole täiuslikud, me kannatame ja vaevleme nagu tavalised inimesed ja raha ei aita, ”ütles ta Butiik of Hope’i avaüritusel, vahendabVariety .

"Impeeriumi" näitlejanna hoiab asja südame lähedal. Tema poeg Marcell võitleb pärast isa mõrvamist 2003. aastal vaimse tervise probleemidega. Hensoni isa Boris Lawrence Henson (kelle järgi ta oma fondi nimetas) võitles pärast välismaal teenimist vaimse tervise probleemidega.

Seotud: Taraji P. Henson pajatab oma kihlusest: "Ma abiellun oma parima sõbraga"

"Mu isa võitles Vietnami sõjas meie riigi eest, naasis murtuna ning sai vähe või üldse mitte füüsilist ja emotsionaalset tuge," kirjutas Henson avalikus kirjas . "Seisan tema äraolekul, pühendudes afroameeriklastele, kes kannatavad igapäevaselt traumade all, lihtsalt sellepärast, et nad on mustanahalised."

Nädalavahetusel toimunud esimesel rahakogumisel müüs Henson oma isikliku riidekapi, lootes koguda raha kesklinna koolide vannitubade kaunistamiseks, et "muuta" kiusamiskoht lastele positiivseks ruumiks, kus nad saavad oma pead puhastada.

Seotud: Destiny laps Michelle Williams otsis "uhkelt, õnnelikult" vaimse tervise ravi

Henson loodab, et oma võitlustes avameelsus aitab normaliseerida vaimset tervist, nii et "inimesed ütlevad:" Oh vau, ta elab seda läbi? Siis on minuga kõik korras.»

Ta ütles: "Ma olen siin selleks, et öelda, et kui nad ütlevad "lõigake" ja kaamerad kaovad, lähen ma koju tõeliste probleemidega nagu kõik teisedki."

Seotud: Twitter arvab, et Taraji P. Henson raiskas Ryan Seacresti Oscari vaibal

Samuti: "Peale laastava": Lady Gaga leinab Rick "Zombie Boy" Genesti surma

Hailey Bieber annab fännidele pilguheit oma elu "hirmsaimale hetkele": päevale, mil ta pärast insuldilaadsete sümptomite ilmnemist haiglasse viidi.

Kolmapäevases YouTube’i videos pealkirjaga "Räägin oma lugu" rääkis modell hiljutisest tervisehirmust, paljastades, et tal oli pärast 10. märtsi "miniinsuldi" järelprotseduur, et sulgeda auk oma südames.

Bieber alustas videot, öeldes, et päev algas tavapäraselt, tema ja abikaasa Justin Bieber istusid koos hommikusöögil.

"Me rääkisime ja järsku tundsin seda tõeliselt veidrat tunnet, mis kandis mööda mu käsivart õlast kuni sõrmeotsteni," rääkis ta.

Kui Justin küsis, kas temaga on kõik korras, vastas Bieber, et ta "ei saanud rääkida".

"Mu parem pool hakkas vajuma. Ma ei saanud lauset välja," jätkas naine. "Kohe mõtlesin, et mul on insult, nagu täielik insult."

Justin palus, et keegi helistaks hädaabinumbril ja Bieber viidi kiiresti haiglasse. Ta ütles, et koges umbes 30 sekundit näo longust ja jätkas kõnega raskusi, kui lähedalasuv meedik talle küsimusi esitas ja käsi proovis.

"Kindlasti mu elu kohutavaim hetk," ütles ta. "Mul käis peas läbi nii palju asju. Esimene oli: "Mul on insult. Ma olen väga hirmul. Ma ei tea, mis toimub. Ma ei tea, miks see juhtub. Am Kas mul on sellest püsivad probleemid? "

Bieber lisas, et erakorralise meditsiini osakonda jõudes oli ta "peaaegu normaalses olekus", märkides, et ta suutis rääkida ning tal ei olnud probleeme näo ega käega.